Poker Sites

Festivali i Lojërave të Përziera kthehet në Las Vegas në qershor

Jonathan
29 maj 2024
Jonathan Raab 29 maj 2024
Share this article
Or copy link
 • Festivali VIII i Lojërave të Përziera do të mbahet në Bellagio, Las Vegas
 • Festivali pesë-ditor i lojërave me para të gatshme zgjat nga 16-20 qershor 2024
 • MoneyMaker Tour Biletat e ngjarjeve anësore prej 400 dollarësh do të fitohen në konkurrencën e përditshme
 • Pica dhe parkim falas në Bellagio!
Mixed Games Festival
Festivali VIII i Lojërave të Përziera do të mbahet në Kazino Bellagio 16-20 qershor 2024

Festivali i Lojërave të Përziera do të presë edicionin e tij të tetë këtë verë në Bellagio Las Vegas. Festivali pesë-ditor zgjat nga 16-20 qershor dhe do të fokusohet tërësisht në lojërat me para. Pa turne në orar, veprimi do të përqendrohet në lojërat e Zgjedhjes së Dealer-it, të cilat luhen me një format bast limit. Lojërat do të shpërndahen me $4/$8, $8/$16 dhe më të larta sipas kërkesës.

Bellagio është një nga kazinotë më të famshme në Las Vegas dhe historia e tij 25-vjeçare ka qenë gjithmonë e ndërthurur me pokerin. Shumë lojëra me aksione të larta u zhvilluan në Bobby's Room dhe ajo priti disa ngjarje të mëdha pokeri, duke përfshirë WPT Five Diamond Classic.

Kush do të luajë?

Edicionet e mëparshme të Festivalit të Lojërave të Përziera kanë tërhequr shumë pjesëmarrës të shquar, duke përfshirë kampionin e ngjarjeve kryesore WSOP 2004, Greg Raymer, i cili është një lojtar i etur i lojërave të përziera. Ai madje fitoi turneun HORSE në një edicion të mëparshëm të Festivalit të Lojërave të Përziera dhe i siguroi vetes një Leje Platinum $30,000 nga sponsori i ngjarjeve PokerStars , i cili rastësisht sponsorizonte Raymer si anëtar i Team Pro.

Eli Elezra, Brian Hastings, Ari Engel, Joey Ingram, Norman Chad dhe Jonathan Little janë të pranishmit e kaluar, ashtu si edhe Justin Saliba dhe Ethan 'Rampage' Yau. Është e vështirë të jesh i sigurt se kush saktësisht do të paraqitet në këtë edicion, por pozicionimi përballë rrugës WSOP , i cili ka shumë turne jo-Hold'em në orarin e tij të 99-të të byzylykëve, me siguri do të funksionojë në favor të tij.

Festa e picave falas që nis festivalin (shih më poshtë) duhet gjithashtu të jetë mjaft e mirë për të siguruar pjesëmarrjen e Allen Kessler. Shtoni disa Kupa Reese në përzierje dhe ai mund të qëndrojë për kohëzgjatjen e festivalit.

Turne për krijimin e parave

Një gjë për të cilën është i famshëm festivali Mixed Game është vlera e shtuar që u jep lojtarëve dhe këtë herë ajo pak shtesë vjen nga sponsori i tij, MoneyMaker Tour. Turneu i emëruar pas kampionit të ngjarjeve kryesore WSOP 2003 po pret gjithashtu një festival në Las Vegas , në MGM, i cili fillon menjëherë pas Festivalit të Lojërave Mikse.

Çdo ditë në orën 19:00, një numër tavoline dhe ndenjëse do të vizatohen në mënyrë të rastësishme dhe lojtarit që zë atë vend do t'i bëhet një pyetje e parëndësishme në lidhje me Chris Moneymaker . Nëse e kuptojnë siç duhet, ata do të fitojnë hyrjen në një ngjarje anësore prej 400 dollarësh në MoneyMaker Tour. Nëse e kuptojnë gabim, do të hidhet një tavolinë dhe një vend tjetër dhe procesi do të përsëritet derisa të nxirret fituesi.

Si funksionojnë lojërat e pokerit të zgjedhjes së tregtarit?

Pra, cilat lojëra do të luhen gjatë Festivalit VIII të Lojërave të Përziera? Zgjedhja e tregtarit është një lojë ku varianti që luhet mund të ndryshojë çdo dorë, pasi lojtari që është tregtari në cilëndo dorë merr vendimin se cila lojë do të luhet. PokerWired foli me themeluesin dhe prezantuesin e Mixed Game Festival, Robbie Strazynski për të zbuluar se si zgjidhen lojërat.

Është një dealers choice … në thelb ajo që ndodh është se ne nuk e menaxhojmë atë në të vërtetë, kur lojtarët mbërrijnë në tryezë dhe tavolina hapet, secili lojtar zakonisht zgjedh një ose dy lojëra dhe kjo bëhet rotacioni për atë tryezë.

Robbie shpjegoi gjithashtu se nëse një lojtar largohet dhe një lojtar i ri bashkohet, atyre do t'u shfaqen të gjitha pllakat e ndryshme me emra variante mbi to dhe mund të zgjedhin një ose dy për t'i shtuar rrotullimit, kështu që përfundon të jetë një përzierje midis 8- 15 variante pokeri në çdo tavolinë.

E pyeta gjithashtu Robbie nëse ndonjë lojë që një lojtar mund të shpjegojë mekanikën e saj mund të shtohet në rotacion, edhe nëse nuk ka një pllakë për të?

Ndonjëherë me një grup lojtarësh të lojërave të përziera me shumë përvojë, ne do të hedhim ndërrime shtesë për aq kohë sa lojtari që e thërret mund ta shpjegojë atë, si Action Razz dhe Blood River (ku lumi duhet të jetë një karton i kuq).

Pica Party!

Përpara se letrat të fillojnë të godasin, Festivali i Lojërave të Përziera fillon me një festë picash (paralajmërim, pica mund të mos jetë e mirë) në vendin e ngjarjes të dielën më 16 qershor. Sapo trekëndëshat e grirë të jenë jashtë rrugës, ata do të zëvendësohen me drejtkëndësha të përbërë nga plastika dhe lojërat do të fillojnë. Rake do të kufizohet në 5 dollarë për dorë dhe lojtarët mund të përfitojnë nga parkimi falas në pronë me vetëm tre orë lojë.

Top Poker Sites

Upcoming Events

28 maj 2024

 • 2024 World Series of Poker
 • -
 • Poker

14 qershor 2024

 • Pick & Go Tournaments
 • -
 • Poker

16 qershor 2024

 • Mixed Games Festival VIII
 • -
 • Poker

18 shtator 2024

 • WSOP Europe 2024
 • -
 • Poker

03 dhjetor 2024

 • WPT World Championship 2024
 • -
 • Poker