Poker Sites

Fantasy League Poker: Vegas nis në ACR

PokerWired
16 maj 2024
PokerWired Staff 16 maj 2024
Share this article
Or copy link
 • ACR lançon Fantasy League Poker: Vegas
 • Zgjidhni ekipin tuaj të ëndrrave prej tetë lojtarësh që do të ndiqni gjatë Serisë
 • Nuk ka grabujë në hyrje
ACR Poker lançon Fantasy League Poker: Vegas
ACR Poker lançon Fantasy League Poker: Vegas përpara aksionit veror në Seri

Me afrimin e verës, vëmendja e botës së pokerit po përqendrohet gjithnjë e më shumë në Las Vegas, ku do të zhvillohet Seria e 55-të Vjetore Botërore e Pokerit nga 30 maj deri më 17 korrik. Jo të gjithë ata që dëshirojnë do të arrijnë në seri këtë vit, por me ACR Poker është e mundur që të interesoheni për aksionin pa dalë nga dhoma juaj e ndenjes, kudo që jetoni.

ACR po drejton një konkurs të quajtur Fantasy League Poker: Vegas, në të cilin garuesit mbledhin ekipin e tyre të ëndrrave prej tetë lojtarësh nga një listë prej 120 dhe fitojnë pikë bazuar në atë se sa mirë performojnë tarifat e tyre në seri. Nuk është një konkurs falas, por nuk ka grabujë për hyrjet, të cilat kushtojnë ose 20 dollarë, 100 dollarë ose 500 dollarë. Lojtarët mund të hyjnë sa më shumë ekipe që dëshirojnë.

Si të Hyni

Fantasy League Poker: Vegas është i disponueshëm vetëm për lojtarët e regjistruar në ACR Poker. Nëse nuk keni ende një llogari, mund të përdorni kodin promovues të ACR Poker NEWBONUS kur regjistroheni për të marrë një bonus mirëseardhjeje deri në $2000.

Pasi të jeni regjistruar, mund të merrni pjesë në Fantasy League Poker: Vegas duke ndjekur këto hapa të thjeshtë:

 1. Hyni në klientin e pokerit dhe shkoni te seksioni "Llogaria ime".
 2. Duke klikuar në seksionin "Shpërblime".
 3. Zgjidhni deri në 8 profesionistë të pokerit nga 120 lojtarët e disponueshëm të listuar, duke siguruar që të qëndroni brenda buxhetit tuaj virtual prej 300$ për ekip.
 4. Pasi të jeni të kënaqur me zgjedhjen tuaj, klikoni "Regjistrohu".
 5. Në varësi të nivelit të ligës së fantazisë që zgjidhni, llogaria juaj do të debitohet 20, 100 dollarë ose 500 dollarë.

Regjistrimi është i hapur nga data 15 maj deri më 28 maj 2024. Promovimi zgjat nga data 29 maj deri më 19 korrik, kohë në të cilën do të bëhen të ditur fituesit.

Fitoni pikë

Lojtarët tuaj do të fitojnë pikë që llogariten në rezultatin total të ekipit tuaj sa herë që fitojnë para (për sa kohë që janë në 1000 vendet e para të pagesës) në një nga ngjarjet e pranueshme. Sa më mirë të bëjnë, aq më shumë pikë mblidhni dhe disa ngjarjeve me fusha më të mëdha do t'u ndahen pikë shtesë.

Tabelat e drejtuesve në çdo nivel do të përditësohen çdo ditë, duke ju mundësuar të gjurmoni përparimin e ekipit tuaj ndërsa veprimi shpaloset në Las Vegas.

Pozicioni përfundimtar i lojtarit Pikat
1 50
2 45
3 40
4 35
5 30
6 25
7 20
8 15
9-të 10
10 deri në 18 5
ITM - nga 19 deri në 100 1

Fitoni Çmime

Ekipet me më shumë pikë në fund të promovimit do të fitojnë çmime në të holla, të paguara si përqindje e shumës totale të çmimit, siç tregohet në tabelën e mëposhtme:

Pozicioni i blerjes/përfundimit 20 dollarë 100 dollarë 500 dollarë
1 40% 50% 50%
2 25% 30% 30%
3 15% 20% 20%
4 10%
5 10%

Cilët lojtarë të zgjidhni për ekipin tuaj?

Ka 120 lojtarë për të zgjedhur, duke përfshirë shumicën e lojtarëve të famshëm që do të prisni të shihni në Seritë në Las Vegas këtë verë. Këtu përfshihet lojtari më i dekoruar ndonjëherë, fituesi 17 herë i byzylykut Phil Hellmuth, fituesi 6 herë Daniel Negreanu dhe ndoshta kampioni më i famshëm i Main Event nga të gjithë Chris Moneymaker. Lista e plotë e lojtarëve është në dispozicion në faqen e internetit të ACR.

Këshilla se si të zgjidhni ekipin tuaj të fantazisë

Buxheti për çdo ekip është 300 dollarë, por mos u shqetësoni, këto janë dollarë virtualë që përdoren vetëm brenda lojës dhe nuk do t'ju kushtojë kaq shumë për të zgjedhur ekipin tuaj. Kostoja e hyrjes është ose 20 dollarë, 100 dollarë ose 500 dollarë, në varësi të nivelit të blerjes që zgjidhni. Është e mundur të futesh në ekipe në nivele të ndryshme, por do të duhet të paguani për secilën hyrje veç e veç.

Secilit prej 120 lojtarëve për të zgjedhur i është caktuar një vlerë, që varion nga 3 dollarë deri në 112 dollarë. Lojtarët më të shtrenjtë në listë janë:

Shuan Deeb (112 dollarë), Daniel Negreanu (111 dollarë) dhe Dan Zak (109 dollarë) janë zgjedhjet që do të dëmtojnë portofolin tuaj virtual, ndërsa në anën tjetër të shkallës Patrik Antonius, Chris Moneymaker dhe Allen Kessler janë të gjithë zgjedhjet prej 3 dollarësh.

Kostoja e grumbullimit të ekipit tuaj të ëndrrave nuk mund të kalojë 300 dollarë, kështu që mund të keni vetëm një ose ndoshta dy nga lojtarët më të shtrenjtë në ekipin tuaj. Si udhëzues, kostoja mesatare për lojtar për të qëndruar brenda buxhetit duhet të jetë 37,5 dollarë, kështu që përdorni këtë si pikë referimi dhe zgjidhni disa që janë mbi koston mesatare dhe disa që janë nën koston mesatare për të balancuar forcën dhe koston e ekipit tuaj .

Disa lojtarë mund të duken të lirë, por kjo është ndoshta sepse ata nuk pritet të luajnë në shumë ngjarje. Për shembull, ndërsa Patrik Antonius është padyshim një nga lojtarët më të aftë në botë, ai është kryesisht një lojtar i lojërave me para dhe mund të hyjë vetëm në disa turne gjatë serisë, prandaj kostoja e tij e ulët prej 3 dollarësh për t'u përfshirë në ekipin tuaj. Ai mund të duket si një zgjedhje e mirë, por ndoshta nuk do të shfaqet aq shpesh sa të jetë një zgjedhje interesante.

Lojtarët që favorizojnë formatet e lojërave të përziera dhe ngjarjet me role super të larta mund të jenë me vlerë të mirë për t'i përfshirë në ekipin tuaj, pasi ata do të luajnë shumë ngjarje që kanë fusha më të vogla, duke u dhënë atyre një shans më të madh për të arkëtuar ose për të bërë tabelat përfundimtare.

Në përgjithësi, ju dëshironi një ekip të ekuilibruar që do të luajë sa më shpesh të jetë e mundur. Një pjesë e madhe e kënaqësisë për të marrë pjesë në ACR's Fantasy League Poker: Vegas është në gjendje të ndjekë aksionin gjatë gjithë verës, kështu që ju dëshironi lojtarë që do të marrin pjesë në sa më shumë gara të jetë e mundur, në mënyrë që të keni diçka interesante për të ndjekur secilin ditë, me zhvillimin e konkursit.

Top Poker Sites

Upcoming Events

05 maj 2024

 • WPT Global Spring Festival
 • -
 • Poker
 • 2024 World Festival $250M Guaranteed
 • -
 • Poker

28 maj 2024

 • 2024 World Series of Poker
 • -
 • Poker

31 maj 2024

 • The Festival Rozvadov
 • -
 • Poker

10 qershor 2024

 • World Poker Tour 2024
 • -
 • Poker

18 shtator 2024

 • WSOP Europe 2024
 • -
 • Poker

03 dhjetor 2024

 • WPT World Championship 2024
 • -
 • Poker

Latest News