Poker Sites

  Turne

  Bëhuni gati për të goditur festat virtuale në turnetë prestigjioze të pokerit në internet! Nga World Series of Poker deri te Asian Poker Tour , ekspertët tanë të pokerit ju sjellin garat më emocionuese në botën e pokerit.

  • Turnetë e ardhshme të Pokerit
  • Informacione për Turneun e Pokerit
  • WSOP (Seria Botërore e Pokerit)
  • WPT (World Poker Tour)
  • APT (Tur aziatik i Pokerit)
  • GUKPT (Grosvenor UK Poker Tour)
  • EPT (European Poker Tour)
  • Aussie Millions
  • Turne dhe Seri të tjera Live Poker
  • Seria e turneut në internet
  • Pyetjet e shpeshta të Turneve të Pokerit

  Kalendari dhe Orari i Turneve të Pokerit 2024

  Mbani veten të informuar për turnet e ardhshëm të pokerit në mbarë botën përmes udhëzuesit gjithëpërfshirës të turneut të pokerit të PokerWired . Qëndroni përpara lojës me lajmet më të fundit mbi turnet e ardhshëm të pokerit live dhe në internet, duke përfshirë WSOP , WPT , EPT dhe shumë të tjera.

  Turnetë e ardhshme të Pokerit

  Pavarësisht nëse jeni një lojtar me përvojë, i ri në poker ose thjesht një adhurues i lojës, udhëzuesi ynë do t'ju mbajë të informuar për të gjitha ngjarjet më të fundit të pokerit, ashtu siç shpallen. Ne mbulojmë shumicën e turneve dhe serive kryesore të pokerit live në botë, si dhe online series nga faqet më të mëdha të pokerit online në botë.

  Informacione për Turneun e Pokerit

  WSOP ( World Series of Poker )


  World Series of Poker është marrëveshja më e madhe në pokerin live, ose pokerin online për këtë çështje, duke tërhequr vëmendjen e botës së pokerit për shtatë javë çdo verë. Ai tërheq lojtarë nga e gjithë bota, prej të cilëve mund të kenë fituar kalimin e tyre në ngjarjen kryesore prej 10,000$ të WSOP përmes satellites në internet, të mbajtur në partnerin zyrtar në internet të WSOP , GGPoker .

  I mbajtur çdo vit në qytetin e gjallë të Las Vegas , ky event prestigjioz paraqet emrat më të mëdhenj në botën e pokerit, duke përfshirë stars e pokerit live dhe atë online.

  Ju mund të hyni në WSOP përmes sajteve si GGPoker , i cili gjithashtu drejton WSOP në internet si dhe ngjarjet e Super Circuit WSOP . Promovimi i satellite Road to Vegas dërgon qindra lojtarë në vitin e ngjarjes WSOP dhe në vitin 2024 ata do të jenë katër shifra, me mbi 1,000 lojtarë që pritet të zënë vendin e tyre në Ngjarja kryesore nëpërmjet satelitëve online të GG Poker .

  WPT ( World Poker Tour )


  Gjithashtu një nga turnet më prestigjioze globale të pokerit, i cili tërheq shumë lojtarë kryesorë në ngjarjet e tij Main Tour. World Poker Tour organizon shumë ngjarje në vit, duke përfshirë turneun WPT Prime , i cili është një turne pokeri me aksione të mesme që zhvillohet globalisht në disa vende çdo vit. Turneu kryesor i WPT -së përmban ngjarje kryesore të blerjeve më të mëdha dhe gjithashtu zhvillohet në vende të shumta në mbarë botën, duke përfshirë ndalesa në Azi, Australi, Evropë Amerikë dhe madje edhe në det të hapur për WPT Voyage , i cili fillimisht u nis në ujërat e thella të pokerit. në vitin 2024.

  Hapja e faqes online të pokerit WPT Global ka shtuar përvojën e drejtpërdrejtë World Poker Tour përmes satellites në internet në ngjarje të drejtpërdrejta WPT .

  Pika kryesore e kalendarit WPT është WPT World Championship , i cili zhvillohet në Wynn Las Vegas në dhjetor. Në vitin 2023, ngjarja kryesore kishte një garanci rekord prej 40 milionë dollarësh, të cilën e humbi, duke prodhuar një overlay më të madhe se 2 milionë dollarë!

  APT ( Asian Poker Tour )


  Asian Poker Tour (APT), është turneu kryesor i pokerit në Azi. Ajo u themelua në vitin 2008 ka mbajtur më shumë se 80 festivale, përveç Satellites të shumtë në APT janë në dispozicion online në Natural8 Poker

  GUKPT ( Grosvenor UK Poker Tour)


  GUKPT është turneu i drejtpërdrejtë i pokerit i operuar nga Grosvenor Casinos dhe ka filluar që nga viti 2007, kur Praz Bansi fitoi ngjarjen inauguruese të mbajtur në G Casino Bolton, ku ai mundi mikun e tij të mirë dhe anëtarin e 'Hit Squad' Karl Mahrenholz për të marrë titullin. turneu është tani në sezonin e tij të 18-të dhe ruan pjesën më të madhe të formatit të sezonit inaugurues, me festivale mujore të kryesuar nga Ngjarjet kryesore £ 1,250 dhe një finale të madhe në ' The Vic ' në Londër.

  Goliath, i cili është ngjarja shumëditore e blerjeve të ulëta të Grosvenor , zhvillohet në kazinonë Grosvenor në Coventry çdo gusht dhe është turneu më i madh i këtij lloji jashtë Las Vegasit. Edicioni më i fundit në 2023 pa 1,493 lojtarë që luftuan për çmimin e parë prej 178,860 £, i cili u fitua nga Alex Todd.

  Grosvenor Poker, pjesë e kazinosë online të Grosvenor është vendi për të gjetur satellites për ngjarjet GUKPT . Ato mbahen çdo ditë si satellites të 'kreditit të kazinosë', të cilat lojtarët mund t'i përdorin menjëherë ose t'i grumbullojnë për të blerë disa nga ngjarjet më të larta të blerjeve në turne.

  EPT (European Poker Tour)


  European Poker Tou r është një nga më të mëdhenjtë në botë dhe ka funksionuar për më shumë se 20 vjet, me përjashtim të një ndërprerjeje të shkurtër në vitin 2017, kur u la për një shkëmbim të shkurtër identiteti si kampionati PokerStars , përpara se të rikthehej në qark i drejtpërdrejtë i pokerit një vit më vonë. Festivalet EPT zhvillohen pesë herë në vit, ku EPT Barcelona është ngjarja më e madhe e vitit. EPT Paris është gjithashtu një festival i madh, siç është EPT Praga. Monte Carlo dhe Qipro gjithashtu organizojnë ngjarje EPT.

  PokerStars Live, i cili operon EPT gjithashtu drejton disa turne më të vegjël me aksione të mesme, të tilla si UKIPT (Turni i Pokerit në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë), Seria e Pokerit në Francë, Estrellas Poker Tour dhe Eureka Poker Tour. Secili prej këtyre 'tureve kombëtare' ka disa ngjarje në vit dhe ato përfshihen gjithashtu si ngjarje kryesore të ngrohjes në festivalet EPT.

  Zakonisht ka shumë satellites të drejtpërdrejtë të përfshirë në festivalet EPT, të mbajtura në ditët para ngjarjes kryesore dhe turneve të tjera kyçe.

  Aussie Millions


  Mjerisht, Aussie Millions nuk mbahet më, pasi u anulua në 2021 nga Crown Casino Melbourne. Megjithatë, ka zëra se mund të rikthehet në një të ardhme jo shumë të largët.

  Turne dhe Seri të tjera Live Poker


  Ka kaq shumë ngjarje dhe turne të drejtpërdrejta të pokerit në botë. Përveç lojtarëve të mëdhenj, të tillë si WSOP dhe WPT , ka shumë turne rajonalë dhe lokalë, që shpesh synojnë lojtarët e çdo njeriu, si Shoqata dhe Turneu i Pokerit Amatorë ( APAT ), Festivali ose Turi i Pokerit Irlandez , me shumë. blerje më të ulëta se seritë kryesore. Të luash në këto është një hap i shkëlqyeshëm për këdo që fillon, por që mund të ketë synime afatgjata për të zënë një vend në ngjarjen kryesore WSOP . Ekzistojnë gjithashtu turne super high roller si PokerGoTour dhe Triton Poker Series , për ata që kanë 20 mijë dollarë rezervë duke djegur një vrimë në xhepin e tyre.

  Seria e turneut në internet


  Turnetë e pokerit nuk kufizohen vetëm në poker live, ato janë një komponent kryesor i shumicës së faqeve të pokerit në internet. Faqet e pokerit në internet, si WPT Global ose GGPoker kanë turne që zhvillohen gjatë gjithë kohës dhe disa herë në vit ata organizojnë seri të veçanta pokeri në internet , me garanci më të mëdha se ofertat e tyre të zakonshme javore. Këto seri shpesh kanë qindra miliona dollarë çmime të garantuara dhe japin çmime të mëdha të para, shpesh në miliona për ngjarjet më të mëdha në secilën seri. WSOP Online është një nga markat më të famshme live që ka gjetur një shtëpi edhe në internet, në GG Poker , ndërsa seritë WCOOP dhe SCOOP të drejtuara nga PokerStars janë ende ndër ngjarjet më prestigjioze të pokerit në internet.

  Dhomat dhe kodet e rekomanduara

  Pyetjet e shpeshta të Turneve të Pokerit

  Ku mund të kualifikoheni në internet për WSOP ?

  GG Poker ka satellites online në WSOP. Lojtarët e rinj mund të përdorin kodin promovues WIRED kur regjistrohen për të marrë një bonus mirëseardhjeje deri në 600 dollarë.

  Cili është ndryshimi midis një turneu pokeri dhe një serie pokeri?

  Asgjë, janë vetëm emra. Ka disa emra mjaft shpikës për eventet e pokerit, por më të përdorurit janë turne, seri dhe kampionat.

  Kush është lojtari më i mirë i turneut në botë?

  Nuk ka përgjigje të saktë absolute për këtë pyetje, pasi ka mënyra të ndryshme për të matur aftësitë dhe suksesin në poker. Një nga lojtarët që pretendon të jetë lojtari më i mirë i turneut në botë është Phil Hellmuth , pasi Poker Brat (tani në të 50-at e tij) ka fituar 17 byzylykë gold WSOP , që është më shumë se çdo lojtar tjetër. Ai është gjithashtu lojtari i vetëm që ka fituar Ngjarja kryesore e WSOP dhe Ngjarja kryesore e WSOPE.

  Cili është ndryshimi midis turneut dhe lojës së pokerit me para?

  Në lojërat me para, pokeri luhet për para dhe lojtarët mund të marrin çipat e tyre dhe t'i arkëtojnë ato në çdo kohë. Pokeri i turneut është i ndryshëm, pasi pasi lojtarët kanë paguar tarifat e hyrjes, ata luajnë me patate të skuqura që nuk kanë vlerë parash, me lojtarët e fundit të mbetur (zakonisht 12-15%) në çdo turne që fitojnë çmime në para.